Strona internetowa fundacji powinna przede wszystkim być przejrzysta i łatwa w nawigacji. Powinna zawierać jasno określone cele oraz działania fundacji, a także informacje o jej historii, strukturze organizacyjnej oraz zarządzie.

Ważnym elementem strony internetowej fundacji powinna być sekcja dotycząca projektów i programów, w ramach których fundacja działa. Powinna zawierać informacje o aktualnie realizowanych projektach oraz o tych, które zostały już zakończone. Warto również umieścić na stronie raporty i sprawozdania dotyczące realizacji poszczególnych projektów, aby pokazać efekty działań fundacji.

Kolejnym ważnym elementem powinna być sekcja dotycząca wsparcia, w ramach której powinny znaleźć się informacje o sposobach wsparcia fundacji (np. przez darowizny, wolontariat czy adopcję na odległość). Warto również umieścić na stronie formularz kontaktowy, dzięki któremu potencjalni darczyńcy czy wolontariusze będą mogli skontaktować się z fundacją.

Nie mniej ważną sekcją powinna być sekcja dotycząca edukacji i sensibilizacji. Fundacja powinna działać na rzecz rozwijania świadomości społecznej w zakresie problemów, z jakimi się zajmuje. Warto zamieścić na stronie artykuły, filmy i infografiki dotyczące problemów, z jakimi fundacja się zajmuje, oraz informacje o działaniach edukacyjnych, które fundacja realizuje.

Na końcu, ale nie mniej ważne, powinna znaleźć się sekcja “aktualności” na której zamieszczane byłyby bieżące informacje dotyczące działań fundacji, jak również wydarzenia i akcje, w których będzie fundacja bierze udział. Dzięki temu, potencjalni darczyńcy czy wolontariusze będą mogli śledzić bieżące działania fundacji i wiedzieć, jak ich wsparcie jest wykorzystywane.

Kolejną ważną sekcją powinna być sekcja dotycząca transparencji i rachunkowości. Fundacja powinna udostępniać informacje o swoich finansach, aby pozwolić darczyńcom na śledzenie, jak ich darowizny są wykorzystywane. Warto również udostępnić informacje o tym, jak fundacja jest zarządzana i kto jest odpowiedzialny za poszczególne działania.

Strona internetowa fundacji powinna być również dostosowana do urządzeń mobilnych, aby umożliwić łatwe przeglądanie treści na różnych urządzeniach. Warto również zadbać o dobry design i estetyczne wykonanie, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych darczyńców i wolontariuszy.

Podsumowując, strona internetowa fundacji powinna być przejrzysta, łatwa w nawigacji i zawierać ważne informacje dotyczące działań i celów fundacji, projektów, sposobów wsparcia, edukacji, aktualności, transparencji i rachunkowości, a także być dostosowana do urządzeń mobilnych i estetycznie zaprojektowana.

Nasza przykładowa realizacja:

Jarosław Apanasewicz

O autorze:
Jarosław Apanasewicz jest założycielem Design Solutions. W ciągu ostatnich 12 lat pomógł tysiącom firm rozwijać się online dzięki tworzeniu ich stron internetowych, czy SEO. Jest ekspertem w budowaniu i zarządzaniu stronami internetowymi na CMS WordPress. Zajmuje się grafiką komputerową, UX/UI oraz SEO. Interesuje się dobrym designem, nowościami w dziedzinie technologii.

 • Stwórzmy wspólnie coś niesamowitego!!

  Design Solutions, ul. gen. Antoniego Madalińskiego 101/16, 50-443 Wrocław, +48 602 174 927, biuro@designsolutions.pl

  • Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.
   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy mogli lepiej się poznać.


   Dołącz CV: