Wyobraź sobie sytuację, w której twoja firma pada ofiarą cyberataku. Dane klientów są zagrożone, a koszty związane z odzyskiwaniem mogą wzrosnąć. Według raportu IBM z 2022 roku, 60% firm, które doświadczyły cyberprzestępczości, podnosi ceny, aby pokryć koszty odzyskiwania.

Pomożemy ci zrozumieć najlepsze praktyki cyberbezpieczeństwa dla firm. Poruszymy tematy takie jak silne zasady dotyczące haseł, korzyści z wieloskładnikowego uwierzytelniania, regularne kontrole bezpieczeństwa, szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz inwestycje w zaawansowane oprogramowanie zabezpieczające. Dodatkowo, omówimy, jak te środki mogą zapobiec wzrostowi cen po naruszeniu danych.

Najlepsze Praktyki Cyberbezpieczeństwa dla Firm w 2024 Roku

Nie wiesz, jak chronić swoją firmę przed zagrożeniami cybernetycznymi? Wielu właścicieli firm zmaga się z tym problemem. Wzmacnianie zabezpieczeń nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje. Oto siedem prostych praktyk, które zwiększą bezpieczeństwo twojej firmy w tym roku:

Wskazówka 1: Regularnie Aktualizuj Oprogramowanie

Aktualizuj swoje oprogramowanie na bieżąco. Firmy programistyczne często wydają aktualizacje, aby naprawić błędy mogące umożliwić dostęp hakerom. Gdy pojawi się monit o aktualizację, zrób to od razu.

Wskazówka 2: Wzmacniaj Hasła

Używaj silnych, unikalnych haseł do każdego systemu lub usługi. Dobre hasło powinno zawierać litery, cyfry i symbole oraz mieć co najmniej 12 znaków. Unikaj oczywistych wyborów, takich jak “hasło123” lub nazwa firmy.

Wskazówka 3: Wprowadź Wieloskładnikowe Uwierzytelnianie (2FA)

Jedną z najlepszych praktyk jest wprowadzenie 2FA, co wymaga od użytkowników weryfikacji tożsamości na kilka sposobów przed uzyskaniem dostępu do konta, zazwyczaj przez hasło i kod wysłany na telefon.

Wskazówka 4: Edukuj Swój Zespół na Temat Cyberbezpieczeństwa

Twoi pracownicy muszą znać ryzyka związane z cyberbezpieczeństwem i wiedzieć, jak ich unikać. Regularne sesje szkoleniowe na temat bezpiecznych nawyków, takich jak rozpoznawanie phishingowych e-maili, są konieczne.

Wskazówka 5: Zabezpiecz Swoje Sieci Wi-Fi

Upewnij się, że twoja sieć Wi-Fi jest zabezpieczona, zaszyfrowana i ukryta. Zmień domyślne ustawienia na routerze i ustaw silne hasło, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi.

Wskazówka 6: Regularnie Twórz Kopie Zapasowe Danych

Twórz regularne kopie zapasowe swoich danych. W przypadku cyberataku, takiego jak ransomware, posiadanie kopii zapasowych umożliwi odzyskanie danych bez płacenia okupu. Przechowuj kopie zapasowe w różnych lokalizacjach, w tym w chmurze.

Wskazówka 7: Ogranicz Dostęp do Wrażliwych Informacji

Ogranicz dostęp pracowników do informacji, które są im niezbędne do wykonywania obowiązków. Zmniejsza to ryzyko ujawnienia wrażliwych danych podczas cyberataku. Regularnie przeglądaj i dostosowuj uprawnienia.

5 Cech Cyberbezpieczeństwa

Różne elementy wpływają na zabezpieczenie firmy przed zagrożeniami cybernetycznymi. Przedstawiamy 5 Cech cyberbezpieczeństwa: Zmiana, Ciągłość, Koszt, Zgodność i Zasięg.

Zmiana

W świecie cyberbezpieczeństwa stagnacja nie jest opcją. Hakerzy ciągle znajdują nowe sposoby na włamanie się do systemów, dlatego firmy muszą regularnie aktualizować i zmieniać swoje zabezpieczenia.

Ciągłość

Twoja firma musi działać bez zakłóceń, nawet podczas cyberataku. Ciągłość oznacza posiadanie planu awaryjnego, regularne tworzenie kopii zapasowych i plan odzyskiwania danych.

Koszt

Inwestowanie w cyberbezpieczeństwo może oszczędzić firmie znaczących kosztów w przyszłości. Choć może się wydawać kosztowne, zabezpieczenia zapobiegają utracie danych i utracie zaufania klientów.

Zgodność

Przestrzeganie przepisów to kluczowy element cyberbezpieczeństwa. Upewnij się, że twoja firma spełnia wszystkie prawne wymagania dotyczące ochrony danych, aby uniknąć problemów prawnych i chronić dane klientów.

Zasięg

Zasięg oznacza ochronę wszystkich części twojej firmy, od e-maili po urządzenia mobilne. Każdy aspekt korzystający z technologii musi być zabezpieczony, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi.

Częste Błędy, Które Sprawiają, Że Twoja Firma Jest Celem Cyberataków

Zidentyfikowanie typowych błędów w cyberbezpieczeństwie może pomóc w wzmocnieniu twojej obrony.

Ignorowanie Aktualizacji Oprogramowania

Klikanie “przypomnij później” na aktualizację daje hakerom okazję do wykorzystania starych luk. Aktualizuj swoje oprogramowanie natychmiast po pojawieniu się nowej łatki.

Używanie Słabych Haseł

Proste hasła są wygodne, ale łatwe do odgadnięcia lub złamania. Wybieraj skomplikowane hasła, zawierające mieszankę liter, cyfr i symboli.

Klikanie w Podejrzane Linki

Nie klikaj w linki bez sprawdzania ich autentyczności. Mogą one prowadzić do zainstalowania malware. Sprawdzaj źródło przed kliknięciem.

Nie Zabezpieczanie Sieci Wi-Fi

Niezabezpieczona sieć Wi-Fi to otwarte drzwi dla cyberprzestępców. Upewnij się, że twoja sieć jest zaszyfrowana i ukryta, a domyślne ustawienia routera są zmienione.

Brak Odpowiedniego Szkolenia Pracowników

Regularne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa są kluczowe. Twoi pracownicy muszą wiedzieć, jak ich działania mogą wpływać na bezpieczeństwo firmy.

Pomijanie Tworzenia Kopii Zapasowych Danych

Regularne tworzenie kopii zapasowych danych jest niezbędne. W przypadku ataku ransomware, kopie zapasowe mogą umożliwić szybkie odzyskanie danych.

Pozwalanie na Zbyt Duży Dostęp

Ograniczanie dostępu pracowników do niezbędnych informacji minimalizuje ryzyko poważnych naruszeń. Stosuj zasadę najmniejszych uprawnień.

Dlaczego Wybrać Design Solution do Potrzeb Cyberbezpieczeństwa

Nie wiesz, gdzie szukać pomocy w zakresie cyberbezpieczeństwa? Design Solutions jest tu, aby zapewnić bezpieczeństwo twojej firmy w erze cyfrowej.

Oferujemy szeroki zakres specjalistycznych usług cyberbezpieczeństwa, dostosowanych do skutecznej ochrony twojej firmy. Nasz zespół specjalistów ds. bezpieczeństwa informacji posiada bogate doświadczenie w różnych sektorach, zapewniając najwyższą ochronę. Oto, jak możemy wesprzeć twoje wysiłki w zakresie cyberbezpieczeństwa:

Kompleksowe Testy Penetracyjne

Analizujemy podatności w twoich systemach, aby zapobiec atakom hakerów. Nasze testy symulują rzeczywiste ataki, aby sprawdzić, czy twoje zabezpieczenia są skuteczne.

Oceny Red Team

Naśladując strategie rzeczywistych atakujących, nasz zespół Red Team zapewnia proaktywne środki bezpieczeństwa, które nieustannie testują i wzmacniają twoje obrony.

Proaktywna Reakcja na Incydenty

W przypadku naruszenia bezpieczeństwa, nasz zespół szybko reaguje, minimalizując szkody i przywracając bezpieczeństwo przy minimalnych zakłóceniach w działaniu twojej firmy.

Wdrożenie Rozwiązań Obronnych

Wdrażamy solidne środki obrony, takie jak zapory ogniowe i zaawansowane systemy wykrywania zagrożeń, aby twoja firma była chroniona przed pojawiającymi się zagrożeniami.

Analiza Śledcza i Logów

Po incydencie analizujemy logi i ślady, aby zapobiec przyszłym naruszeniom, ucząc się na podstawie przeszłych incydentów.

Przegląd Wewnętrznej Architektury

Regularne przeglądy twojej architektury IT zapewniają, że twoje środki bezpieczeństwa ewoluują wraz z twoją firmą, utrzymując optymalną ochronę.

Design Solutions dba o to, aby te usługi były bezproblemowo zintegrowane z codzienną działalnością twojej firmy, co pomaga utrzymać ciągłość, efektywnie zarządzać kosztami, zapewniać zgodność z regulacjami i chronić wszystkie krytyczne zasoby.

Jeśli szukasz partnera ds. cyberbezpieczeństwa, który rozumie potrzeby nowoczesnych firm, Design Solutions jest twoim rozwiązaniem. Szanujemy unikalne potrzeby twojej firmy i jesteśmy oddani pomaganiu ci w bezpiecznym rozwoju. Razem zadbajmy o bezpieczeństwo twojej firmy.

Jarosław Apanasewicz

O autorze:
Jarosław Apanasewicz jest założycielem Design Solutions. W ciągu ostatnich 12 lat pomógł tysiącom firm rozwijać się online dzięki tworzeniu ich stron internetowych, czy SEO. Jest ekspertem w budowaniu i zarządzaniu stronami internetowymi na CMS WordPress. Zajmuje się grafiką komputerową, UX/UI oraz SEO. Interesuje się dobrym designem, nowościami w dziedzinie technologii.

 • Stwórzmy wspólnie coś niesamowitego!!

  Design Solutions, ul. gen. Antoniego Madalińskiego 101/16, 50-443 Wrocław, +48 602 174 927, biuro@designsolutions.pl

  • Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.
   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy mogli lepiej się poznać.


   Dołącz CV: