Czy jesteś uzależniony od swojego smartphona?

Smartfony są niesamowite. Trzymają nas w kontakcie z przyjaciółmi, pomagają w organizowaniu swojego czasu i dają nam dostęp do Internetu czy innych nieskończonych cudów. Dlaczego są takie niesamowite? I kiedy aprecjacja staje się uzależnieniem? Zadaj sobie proste pytanie: czy jesteś uzależniony od swojego smartphona?

Rozważ to: 15% respondentów w ostatnim badaniu Gazelle.com powiedziało, że mogą obejść się bez seksu w weekend, niż zrezygnować z iPhone na kilka dni. Cztery procent mówi, że już rzeczywiście używali iPhone podczas seksu, a 65% stwierdziło, że nie może żyć bez swojego urządzenia. Czterdzieści procent respondentów stwierdziło, że raczej obejdzie się bez kąpieli, niż bez ich iPhone.

Portal edukacyjny Internet OnlineColleges niedawno zebrał dane z wielu źródeł, w tym Gazel, comScore i Pew Internet & American Life Project do produkcji następującej infografiki. Pokazuje ona, że nie tylko możemy być już trochę za bardzo przywiązani do swoich smartfonów, ale również dlaczego kochamy nasze urządzenia.

Wśród wielu interesujących ustaleń: właściciele iPhone i Android mają bardziej pozytywne poglądy na życie niż użytkownicy Blackberry; mieszkańcy miast są najbardziej zaznajomieni z urządzeniami mobilnymi, a social media, gry i aplikacje pogodowe rządzą rynkiem smatrphonów. Ale czy jesteś uzależniony czy po prostu entuzjastą, to łatwo zrozumieć, dlaczego właściciele smartphonów są tak wdzięczni nowoczesnych technologiiom mobilnym?

Sprawdź infographikę poniżej, a następnie podziel się swoją opinią w komentarzach: Czy smartphone uzależnia? Czy jesteś uzależniony od swojego smartphona?

uzależnieni od smartphonów

Źródło

Jarosław Apanasewicz

O autorze:
Jarosław Apanasewicz jest założycielem Design Solutions. W ciągu ostatnich 12 lat pomógł tysiącom firm rozwijać się online dzięki tworzeniu ich stron internetowych, czy SEO. Jest ekspertem w budowaniu i zarządzaniu stronami internetowymi na CMS WordPress. Zajmuje się grafiką komputerową, UX/UI oraz SEO. Interesuje się dobrym designem, nowościami w dziedzinie technologii.

 • Stwórzmy wspólnie coś niesamowitego!!

  Design Solutions, ul. gen. Antoniego Madalińskiego 101/16, 50-443 Wrocław, +48 602 174 927, biuro@designsolutions.pl

  • Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.
   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy mogli lepiej się poznać.


   Dołącz CV: