Strona internetowa firmy budowlanej powinna przede wszystkim być profesjonalnie zaprojektowana i przejrzysta, aby zapewnić dobre wrażenie na potencjalnych klientach. Powinna być również łatwa w nawigacji, aby umożliwić łatwe znalezienie potrzebnych informacji.

Ważnym elementem strony internetowej firmy budowlanej powinny być informacje o usługach, jakie oferuje. Powinny one być podzielone na kategorie, takie jak budowa domów, remonty, prace wykończeniowe, itp. Warto również zamieścić na stronie szczegółowe opisy poszczególnych usług, aby klienci mogli dokładnie zrozumieć, czego mogą się spodziewać po skorzystaniu z usług firmy.

Kolejnym ważnym elementem powinna być sekcja dotycząca portfolio. Klienci powinni mieć łatwy dostęp do zdjęć i opisów wcześniej zrealizowanych projektów, aby mogli zobaczyć jakość prac firmy i poznać jej styl. Warto również zamieścić referencje od zadowolonych klientów, aby pokazać, że firma cieszy się dobrą reputacją.

Ważnym elementem strony internetowej firmy budowlanej powinna być także sekcja “o nas”. Powinna zawierać informacje o historii firmy, jej doświadczeniu i kwalifikacjach, a także o ekipie pracowników. Warto również zamieścić na stronie informacje o certyfikatach i nagrodach, jakie firma otrzymała, aby pokazać jej profesjonalizm i doświadczenie.

Na stronie internetowej firmy budowlanej warto również umieścić sekcję kontaktową, w której zamieszczony byłby formularz kontaktowy, numery telefonów oraz adres e-mail, dzięki którym klienci będą mogli łatwo skontaktować się z firmą, zadać pytanie lub umówić się na spotkanie.

Ponadto, ważne jest, aby strona internetowa firmy budowlanej była dostosowana do urządzeń mobilnych, aby umożliwić łatwe przeglądanie treści na różnych urządzeniach. Warto również zadbać o dobry design i estetyczne wykonanie, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów.

Firma budowlana może również rozszerzyć swoją ofertę przez udostępnienie narzędzi online, takich jak kalkulator kosztów, który pozwala klientom na szybkie oszacowanie kosztów usług, bez konieczności kontaktu z firmą.

Warto również zadbać o odpowiednią politykę prywatności oraz regulamin, aby zapewnić klientom bezpieczeństwo i poufność ich danych.

Podsumowując, strona internetowa firmy budowlanej powinna być profesjonalnie zaprojektowana, przejrzysta, zawierać informacje o usługach, portfolio, o firmie, referencjami, dostosowana do urządzeń mobilnych, udostępniać narzędzia online, posiadać odpowiednią politykę prywatności i regulamin, być łatwa w nawigacji, regularnie aktualizowana.

Zobacz naszą realizację:

Jarosław Apanasewicz

O autorze:
Jarosław Apanasewicz jest założycielem Design Solutions. W ciągu ostatnich 12 lat pomógł tysiącom firm rozwijać się online dzięki tworzeniu ich stron internetowych, czy SEO. Jest ekspertem w budowaniu i zarządzaniu stronami internetowymi na CMS WordPress. Zajmuje się grafiką komputerową, UX/UI oraz SEO. Interesuje się dobrym designem, nowościami w dziedzinie technologii.

 • Stwórzmy wspólnie coś niesamowitego!!

  Design Solutions, ul. gen. Antoniego Madalińskiego 101/16, 50-443 Wrocław, +48 602 174 927, biuro@designsolutions.pl

  • Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.
   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy mogli lepiej się poznać.


   Dołącz CV: