Jeśli planujesz stworzyć stronę internetową dla swojej firmy lub bloga, prawdopodobnie słyszałeś o systemach zarządzania treścią, znanych jako CMS (Content Management System). CMS to narzędzie, które umożliwia tworzenie, edytowanie i zarządzanie treścią na stronie internetowej bez konieczności programowania.

Obecnie istnieje wiele CMS-ów dostępnych na rynku, z różnymi funkcjonalnościami i możliwościami. W tym artykule przedstawimy przegląd popularnych systemów zarządzania treścią, które warto rozważyć przy tworzeniu swojej strony internetowej.

 1. WordPress: WordPress jest jednym z najpopularniejszych CMS-ów na świecie. Jest łatwy w użyciu, posiada bogate możliwości dostosowania i ogromną społeczność, co oznacza, że można znaleźć wiele wtyczek i motywów do personalizacji strony.
 2. Joomla: Joomla to kolejny popularny CMS, który oferuje rozbudowane funkcje i elastyczność. Jest często wybierany do tworzenia stron internetowych społecznościowych, sklepów internetowych i portali informacyjnych.
 3. Drupal: Drupal to zaawansowany CMS, który jest często wybierany do dużych projektów internetowych, takich jak korporacyjne witryny, portale społecznościowe i serwisy informacyjne. Wymaga nieco większej wiedzy technicznej, ale oferuje pełną kontrolę nad stroną.
 4. Magento: Jeśli planujesz sklep internetowy, Magento jest jednym z najlepszych wyborów. To zaawansowany CMS dla e-commerce, który oferuje wiele funkcji związanych z handlem elektronicznym, takich jak zarządzanie produktami, płatnościami i zamówieniami.
 5. Shopify: Shopify to popularna platforma e-commerce, która łączy w sobie zarówno hosting, jak i CMS. Jest idealny dla osób, które chcą szybko uruchomić sklep internetowy i korzystać z prostego interfejsu.
 6. Wix: Wix to popularna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje łatwy w użyciu edytor drag-and-drop. Ma wiele szablonów i narzędzi do personalizacji, co czyni go popularnym wśród początkujących użytkowników.
 7. Squarespace: Squarespace to platforma do tworzenia stron internetowych, która jest znana ze swojego pięknego designu i łatwego w użyciu interfejsu. Jest często wybierana przez kreatywnych profesjonalistów, takich jak projektanci, fotografowie i artyści.

To tylko kilka z wielu dostępnych systemów zarządzania treścią. Wybór odpowiedniego CMS-a zależy od Twoich potrzeb, poziomu technicznej wiedzy i celu strony internetowej. Warto przeanalizować różne opcje, zapoznać się z opiniami użytkowników i przetestować demo, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu.

Pamiętaj, że CMS to narzędzie, które ułatwia zarządzanie treścią na stronie internetowej, ale sukces zależy od jakości i wartości samej treści. Niezależnie od wybranego CMS-a, skup się na tworzeniu interesujących i przydatnych treści, które przyciągną i zainteresują odwiedzających Twoją stronę.

Jarosław Apanasewicz

O autorze:
Jarosław Apanasewicz jest założycielem Design Solutions. W ciągu ostatnich 12 lat pomógł tysiącom firm rozwijać się online dzięki tworzeniu ich stron internetowych, czy SEO. Jest ekspertem w budowaniu i zarządzaniu stronami internetowymi na CMS WordPress. Zajmuje się grafiką komputerową, UX/UI oraz SEO. Interesuje się dobrym designem, nowościami w dziedzinie technologii.

 • Stwórzmy wspólnie coś niesamowitego!!

  Design Solutions, ul. gen. Antoniego Madalińskiego 101/16, 50-443 Wrocław, +48 602 174 927, biuro@designsolutions.pl

  • Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.
   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy mogli lepiej się poznać.


   Dołącz CV: