Tworzenie strony internetowej to niezwykle ważne zadanie, które wymaga przemyślanej decyzji dotyczącej projektu i wyglądu. Jednym z głównych dylematów, przed którym stają właściciele stron internetowych, jest wybór pomiędzy gotowymi szablonami a zamówieniem projektu na zamówienie. W tym artykule przedstawimy kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu tej decyzji.

 1. Budżet: Jednym z głównych czynników, który może wpływać na Twoją decyzję, jest budżet. Gotowe szablony są zazwyczaj tańsze niż projekty na zamówienie, ponieważ są dostępne w dużej liczbie i mogą być używane przez wielu użytkowników. Jeśli Twój budżet jest ograniczony, gotowe szablony mogą być atrakcyjną opcją.
 2. Czas: Gotowe szablony są gotowe do użycia i mogą zaoszczędzić wiele czasu w porównaniu do zamawiania projektu na zamówienie. Wystarczy wybrać odpowiedni szablon, dostosować go do swoich potrzeb i zacząć działać. Jeśli potrzebujesz szybkiego rozwiązania lub masz krótki termin, gotowe szablony mogą być bardziej odpowiednie.
 3. Indywidualność: Jeśli zależy Ci na oryginalnym i unikalnym projekcie, który idealnie odzwierciedla Twoją markę i wizję, zamówienie projektu na zamówienie może być lepszym wyborem. Projektant stworzy stronę internetową od podstaw, dostosowując ją do Twoich konkretnych potrzeb i estetyki.
 4. Funkcjonalność: Gotowe szablony często oferują wiele wbudowanych funkcji, które można łatwo dostosować do swoich wymagań. Jednak jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanych funkcji, specjalnych modułów czy integracji z innymi systemami, projekt na zamówienie może dać Ci większą elastyczność w tworzeniu strony o pełnej funkcjonalności.
 5. Umiejętności techniczne: Gotowe szablony są zazwyczaj łatwe w użyciu, nawet dla osób bez dużej wiedzy technicznej. Możesz dostosować szablon, korzystając z interfejsu użytkownika i narzędzi dostępnych w systemie zarządzania treścią (CMS). Jeśli nie masz umiejętności programowania ani doświadczenia w projektowaniu stron, gotowy szablon może być bardziej przyjazny dla Ciebie.

Podsumowując, wybór pomiędzy gotowymi szablonami a zamówieniem projektu na zamówienie zależy od wielu czynników, takich jak budżet, czas, indywidualność, funkcjonalność i umiejętności techniczne. Przed podjęciem decyzji zalecamy dokładne zbadanie dostępnych opcji, porównanie różnych szablonów i skonsultowanie się z profesjonalistami, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojej strony internetowej i biznesu.

Jarosław Apanasewicz

O autorze:
Jarosław Apanasewicz jest założycielem Design Solutions. W ciągu ostatnich 12 lat pomógł tysiącom firm rozwijać się online dzięki tworzeniu ich stron internetowych, czy SEO. Jest ekspertem w budowaniu i zarządzaniu stronami internetowymi na CMS WordPress. Zajmuje się grafiką komputerową, UX/UI oraz SEO. Interesuje się dobrym designem, nowościami w dziedzinie technologii.

 • Stwórzmy wspólnie coś niesamowitego!!

  Design Solutions, ul. gen. Antoniego Madalińskiego 101/16, 50-443 Wrocław, +48 602 174 927, biuro@designsolutions.pl

  • Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.
   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy mogli lepiej się poznać.


   Dołącz CV: