Mapa Internetu

Wyobraź sobie Internet jako gigantyczną galaktykę, gdzie planety są witrynami zgrupowanymi przez podobieństwo. Po ułożeniu tych planet ich kolory i rozmiary będą odpowiadały rzeczywistej wielkości witryn. Taki obraz daje nam Mapa Internetu.

Znajdziemy w niej ponad 350.000 stron internetowych z 196 krajów i wszystkich stref domen z końca 2011 roku. Mapa wyświetla ponad 2 miliony witryn linki oparte na aktualnych podobieństwach. Każda strona jest wyświetlana jako koło, o średnicy w zależności od natężenia ruchu na niej, a przestrzeń pomiędzy każdą jest określona przez częstotliwość lub siłę generowaną z linków tworzonych przez użytkowników. Jeśli chcesz się dostać do drobnych szczegółów, trzeba przybliżyć mapę. Zapraszam do poruszania się po mapie podczas powiększania i pomniejszania aby zobaczyć jak przedstawia się mapa Internetu witryn.

Widać wyraźnie z czego najczęściej korzystamy. Najczęściej korzystamy z pomocy “Wujka Google”. Dalej robimy zakupy i czytamy wiadomości. Prawdę mówiąc spodziewałem się gdzieś w tych wynikach Facebooka. Jednak Mapa Internetu odnajduje tylko domeny z ich głównymi domenami. Więc Facebook.com nie pojawi się w zestawieniu z polskimi serwisami. Jednak w globalnej sieci, jego pozycja jest bardzo silna.

Przyjrzyjmy się ja wygląda układ sił w Polskim Internecie:

Źródło

Jarosław Apanasewicz

O autorze:
Jarosław Apanasewicz jest założycielem Design Solutions. W ciągu ostatnich 12 lat pomógł tysiącom firm rozwijać się online dzięki tworzeniu ich stron internetowych, czy SEO. Jest ekspertem w budowaniu i zarządzaniu stronami internetowymi na CMS WordPress. Zajmuje się grafiką komputerową, UX/UI oraz SEO. Interesuje się dobrym designem, nowościami w dziedzinie technologii.

 • Stwórzmy wspólnie coś niesamowitego!!

  Design Solutions, ul. gen. Antoniego Madalińskiego 101/16, 50-443 Wrocław, +48 602 174 927, biuro@designsolutions.pl

  • Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.
   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy mogli lepiej się poznać.


   Dołącz CV: