Planujesz rozpocząć sprzedaż w internecie? A może już sprzedajesz na Allegro, ale chcesz zrobić krok naprzód? W tym celu potrzebujesz stworzenia narzędzia do sprzedaży on-line – sklepu internetowego. Na rynku jest mnóstwo rozwiązań do stworzenia sklepu internetowego. Jednym z bardziej popularnych silników jest WordPress. Poniżej opowiemy czy sklep internetowy na WordPressie to dobry pomysł.

Prowadząc sklep stacjonarny zasięg Twojego biznesu jest ograniczony jedynie do miejscowości w której go prowadzisz plus promień ok 30km. Internet usuwa tą granicę i pozwala Ci dotrzeć do klientów w całej Polsce 24h/dobę. Zwiększa to potencjał Twojego biznesu. Aby dobrać właściwe rozwiązanie dla Twojego biznesu należy spojrzeć w przód.

Wybór rozwiązania zależny od potrzeb

Na rynku jest aktualnie bardzo dużo silników sklepów internetowych, zarówno tych które możemy zainstalować na swoim serwerze jak i dowolnie skonfigurować np. PrestaShop, WordPress, lub tzw. sklepy przeglądarkowe jak Shoper.pl, RedCart.pl, Shopify.com, czy wiele innych. Wybór rozwiązania jest bardzo istotny.  Każdy z powyższych ma swoje wady i zalety i ich dobór do profilu działalności jest bardzo ważny.

Sklep internetowy na WordPressie

Sklep internetowy na WordPressie

WordPress powstał jako platforma blogowa. Z czasem ewoluował i stał się jednym z lepszych systemów CMS do tworzenia stron internetowych. Nieuniknionym było, że WordPress umożliwi także możliwość prowadzenia sprzedaży on-line. I tak się stało. Dzięki dodatkowi WooCommerce możemy z WordPressa zrobić świetny sklep internetowy.

Dla kogo sklep internetowy na WordPressie?

Według naszej opinii sklep internetowy będzie odpowiedni dla firm prowadzącą niewielką sprzedaż.  Dla firm które nie posiadają wielkiej ilości produktów. Idealnie nadaje się dla sklepów odzieżowych, meblowych itp. Generalnie dla firm które nie prowadzą rozbudowanych programów magazynowych posiadających tysiące produktów. Na dzień dzisiejszy WordPress nie ma możliwości integracji z programami magazynowymi typu Subiekt GT czy Comarch Optima. Dla takich firm lepszym rozwiązaniem będzie sklep na PrestaShop.

Sklep internetowy na WordPressie

Możliwości sklepu internetowego na WordPressie

Sklepy na WordPressie są w pełni wyposażone. Posiadają m.in:

 • możliwość tworzenia wariantów produktów
 • możliwość określenia zakresów cenowych dla wysyłek
 • możliwość integracji z polskimi płatnościami np. DotPay, PayU
 • bardzo intuicyjny interface, dzięki któremu zarządzanie sklepem jest bardzo proste a samo robienie zakupów szybkie i przyjemne.

E-sklepy na WordPressie są zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych RODO. Do sklepu warto zainstalować Certyfikat SSL aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników.

Potrzebujesz sklep internetowy?

Zastanawiasz się na uruchomieniem sklepu internetowego? Zapraszamy do kontaktu, pomożemy wybrać właściwe rozwiązanie dla Twojej firmy i stworzymy wyjątkowy e-sklep.

Jarosław Apanasewicz

O autorze:
Jarosław Apanasewicz jest założycielem Design Solutions. W ciągu ostatnich 12 lat pomógł tysiącom firm rozwijać się online dzięki tworzeniu ich stron internetowych, czy SEO. Jest ekspertem w budowaniu i zarządzaniu stronami internetowymi na CMS WordPress. Zajmuje się grafiką komputerową, UX/UI oraz SEO. Interesuje się dobrym designem, nowościami w dziedzinie technologii.

 • Stwórzmy wspólnie coś niesamowitego!!

  Design Solutions, ul. gen. Antoniego Madalińskiego 101/16, 50-443 Wrocław, +48 602 174 927, biuro@designsolutions.pl

  • Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.
   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy mogli lepiej się poznać.


   Dołącz CV: