Jedną z naszych ulubionych usług jest tworzenie sklepów internetowych. Budujemy profesjonalne sklepy internetowe szyte na miarę – w zależności od branży, wyobrażeń i oczekiwań naszego klienta. Wrocław to dynamicznie rozwijające się miasto i idealne miejsce na prowadzenie sklepu internetowego. 

Poniżej przybliżymy Państwu kilka istotnych informacji o tym jak powstaje sklep internetowy oraz opowiemy o różnych oferowanych przez nas wariantach.

Jak powstaje sklep internetowy?

Aby móc rozpocząć pracę nad budową sklepu internetowego musimy wypytać klienta o kilka spraw. Najważniejsze to poznać branżę w jakiej klient działa aby móc wyobrazić sobie właściwe rozwiązania. Gdy znamy branżę i główne produkty firmy, dobrze jest poznać gust klienta. W tym celu zazwyczaj prosimy o przesłanie kilku linków do stron które klientowi się podobają. Znając branżę, oczekiwania i gust klienta możemy przejść do projektowania sklepu internetowego.

Pierwszy etap – proces projektowania – trwa zazwyczaj ok 7 dni roboczych. Po tym czasie klient otrzymuje link do projektu e-sklepu. Po obejrzeniu projektu następuje czas na zgłaszanie zmian i poprawek. Klient mówi, co mu się w projekcie podoba a co należy zmienić/poprawić/usunąć. Przez kolejne dni wprowadzamy zmiany i przechodzimy do kolejnego kroku. Uzupełnianie treścią stałych zakładek jak: o nas, kontakt, regulamin, polityka prywatności, zwroty, dostawa itp.

Panel zarządzania sklepem internetowym

Sklep internetowy będzie zbudowany na wybranym oprogramowaniu właściwym do oczekiwań klienta. Dzięki temu e-sklep będzie przyjazny zarówno dla kupujących jak i osoby obsługującej sklep. W panelu administracyjnym będzie możliwość  dodawania/edycji kategorii produktów, dodawania/edycji produktów czy pilnowania stanów magazynowych.

Wszystkie zamówienia będą pojawiały się w panelu administracyjnym. Dzięki temu będzie wiadomo, kto i co zamówił oraz jaką formę płatności czy wysyłki wybrał. Osoba obsługująca sklep internetowy będzie mogła zmieniać statusy zamówienia aby wiedzieć na jakim etapie jest dane zamówienie.

Skelp internetowy może być zintegrowany z wieloma formami płatności takimi jak np. PayU, DotPay, PayPal, nie wspominając o tradycyjnym przelewie czy płatności przy odbiorze.

Zakupy ze smartphona? Dlaczego nie!

Sklepy internetowe które budujemy są dostosowane do urządzeń mobilnych typu smartphone i tablet – tzw. sklepy responsywne (z angielskiego Responsive). Warto wiedzieć, że obecnie ponad 60% odbiorców przegląda internet właśnie w smartphonie lub tablecie. Nasze sklepy automatycznie skalują swoją szerokość i dostosowują się do rozdzielczości ekranu urządzenia na którym są przeglądane.

Uruchomienie sklepu internetowego

Aby sklep internetowy działał potrzebne są 2 elementy: domena i hosting.

Domena – nazwa strony – którą należy wykupić w jednej z firm zajmujących się sprzedażą domen. Drugim niezbędnym elementem jest hosting – miejsce na serwerze (inaczej twardy dysk ciągle podłączony do internetu) na którym są umieszczone wszystkie pliki sklepu a także poczta email – dzięki temu e-sklep pojawia się w internecie – hosting możemy wykupić w tej samej firmie co domenę. Warto wiedzieć, że za domenę i hosting wykupuje się zazwyczaj na rok i po roku należy przedłużać usługę.

Gdy mamy wykupione powyższe elementy przenosimy gotowy projekt e-sklepu na hosting klienta i podpinamy domenę. Po uruchomieniu skelpu, dobrze jeszcze zainstalować skrypt Google Analytics aby móc sprawdzać statystyki odwiedzin.

Tak uruchomiony sklep jest gotowy na uzupełnienie go produktami. Po szkoleniu z obsługi, na którym przekazujemy ogromną dawkę wiedzy, klient może uzupełniać sklep produktami i zaczynać sprzedaż.

Zapraszamy do kontaktu

Po przeczytaniu powyższych informacji, wiedzą Państwo jak pracujemy nad budową sklepów internetowych. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 602174927 lub skorzystania z formularza kontaktowego w zakładce KONTAKT. Osoby z Wrocławia lub z okolic zapraszamy na spotkanie aby móc uzgodnić szczegóły współpracy.

Jarosław Apanasewicz

O autorze:
Jarosław Apanasewicz jest założycielem Design Solutions. W ciągu ostatnich 12 lat pomógł tysiącom firm rozwijać się online dzięki tworzeniu ich stron internetowych, czy SEO. Jest ekspertem w budowaniu i zarządzaniu stronami internetowymi na CMS WordPress. Zajmuje się grafiką komputerową, UX/UI oraz SEO. Interesuje się dobrym designem, nowościami w dziedzinie technologii.

 • Stwórzmy wspólnie coś niesamowitego!!

  Design Solutions, ul. gen. Antoniego Madalińskiego 101/16, 50-443 Wrocław, +48 602 174 927, biuro@designsolutions.pl

  • Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.






   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.






   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.




   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy mogli lepiej się poznać.


   Dołącz CV: