WordPress to najlepszy system zarządzania treścią (CMS) aktualnie dostępny. To oprogramowanie pozwala łatwo tworzyć, edytować, zarządzać i publikować treści na swojej stronie internetowej bez konieczności uczenia się jakiegokolwiek programowania. Najprawdopodobniej WordPress obsługuje teraz ponad 25% stron www na świecie. Wbrew powszechnemu przekonaniu WordPress to nie tylko platforma do blogowania. Możesz również korzystać z WordPress dla stron biznesowych, budować e-sklepy, tworzyć profesjonalne portfolio i wiele więcej.

1. Zbuduj dowolną stronę internetową, jaką chcesz

Mówiąc o WordPressie, pierwszą rzeczą, która przychodzi nam do głowy, jest blogowanie. Ale WordPress jest w stanie zrobić znacznie więcej. Od stron biznesowych po sieci społecznościowe i nie tylko – możesz wirtualnie zbudować dowolną stronę za pomocą WordPress.

Używają go nawet niektóre z najpopularniejszych marek. Chcesz dowód? Spójrz na stronę Sony Music, Bata, AMC, Xerox, które są tylko kilkoma dużymi witrynami marek, które są zasilane przez WordPress.

2. Panel administracyjny łatwy w obsłudze

Do pracy z WordPressem nie potrzebujesz żadnej znajomości kodu ani projektowania stron internetowych, ponieważ jest on wyposażony w czysty i przyjazny dla użytkownika interfejs użytkownika, który pozwala zarządzać całą witryną z jednego pulpitu. Za pomocą Edytora na żywo możesz dodawać nowe strony, posty i multimedia do swojej witryny.

3.Ciągłe wsparcie i aktualizacje

WordPress to oprogramowanie typu open source. Ale zapewnia najwyższą jakość obsługi. Jest to jeden z wielu powodów, dla których WordPress jest wspierany przez ogromną społeczność milionów użytkowników na całym świecie. Jeśli napotkasz jakiś problem z oprogramowaniem, eksperci zawsze będą w stanie odpowiadzieć na Twoje pytania.

Automattic, firma odpowiedzialna za WordPress, wydaje co najmniej trzy główne aktualizacje dla CMS każdego roku. Twój system zostanie automatycznie zaktualizowany również o inne drobne aktualizacje. I to nic nie kosztuje! I zawsze możesz sprawdzić wersję WordPress za pomocą kilku różnych metod.

4. Obsługuje urządzenia mobilne

WordPress jest w pełni responsywny i obsługuje wszystkie platformy mobilne i rozmiary ekranu. W przeciwieństwie do niestandardowych witryn HTML, nie musisz tworzyć osobnej wersji witryny dla smartfonów i tabletów. Motywy WordPress są wstępnie zoptymalizowane dla ekranów mobilnych.

5. Łatwa implementacja SEO

Optymalizacja stron internetowych i treści dla wyszukiwarek wydaje się być najbardziej irytującą rzeczą. Czy możesz sobie wyobrazić, ile pracy potrzeba, aby przejść przez każdą stronę w witrynie HTML, aby zoptymalizować je pod kątem słów kluczowych i opisów meta?

Cóż, nie musisz się tym martwić, gdy używasz WordPressa. Ponieważ jest do tego plugin.

Yoast SEO jest jedną z wielu wtyczek WordPress, które umożliwiają łatwe wdrożenie odpowiednich nagłówków, opisów, a nawet optymalizację stron pod kątem słów kluczowych.

6. Przetłumacz stronę na inny język

Jeśli kierujesz swoją witrynę firmową do odbiorców na całym świecie, ważne jest, abyś dostarczał zawartość swojej witryny w języku odwiedzjącego, aby pomóc Ci lepiej Cię zrozumieć.

Jeśli korzystasz ze strony HTML, zajęłoby to miesiące pracy i mnóstwo pieniędzy, aby zatrudnić ludzi do przetłumaczenia witryny na różne języki i stworzenia różnych wersji strony.

Na szczęście wtyczki WordPress, takie jak WPML i Multilingual Press, pozwalają przetłumaczyć witrynę na ponad 40 języków.

Jarosław Apanasewicz

O autorze:
Jarosław Apanasewicz jest założycielem Design Solutions. W ciągu ostatnich 12 lat pomógł tysiącom firm rozwijać się online dzięki tworzeniu ich stron internetowych, czy SEO. Jest ekspertem w budowaniu i zarządzaniu stronami internetowymi na CMS WordPress. Zajmuje się grafiką komputerową, UX/UI oraz SEO. Interesuje się dobrym designem, nowościami w dziedzinie technologii.

 • Stwórzmy wspólnie coś niesamowitego!!

  Design Solutions, ul. gen. Antoniego Madalińskiego 101/16, 50-443 Wrocław, +48 602 174 927, biuro@designsolutions.pl

  • Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.
   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy mogli lepiej się poznać.


   Dołącz CV: