Podczas projektowania strony internetowej Twojej firmy należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, m.in. dla kogo jest przeznaczona strona, do czego ma służyć. Jeśli strona jest przeznaczona dla dzieci, tekstu powinno być możliwe jak najmniej, a więcej obrazków i animacji. Użytkownik który znalazł się na stronie powinien odrazu wiedzieć co przedstawia strona, jaki jest jej cel.

Na początku, warto zadbać o spójną, miłą dla oka kolorystyką która pasuje do tematyki (np. zielony przy witrynie poświęconej przyrodzie) oraz do identyfikacji wizualnej firmy. Najważniejsze jest jednak zbudowanie strony responsywnej – dostosowanej do urządzeń mobilnych. Obecnie ponad połowa ruchu w sieci odbywa się na urządzeniach mobilnych, jest to ciągle rosnący trend i może to przynieść same korzyści.

Strona główna w pierwszej kolejności powinna zawierać najważniejsze elementy, które ma zobaczyć użytkownik. Powinna być czytelna oraz umożliwiać łatwe poruszanie się po reszcie witryny. Umożliwia to menu, które zawiera odnośniki do najważniejszych podstron, najlepiej jak najprostsze i konkretne aby ułatwić nawigację . Dzięki temu użytkownik szybciej znajdzie interesujące go informacje na danej stronie.

Coraz częściej treść przedstawiana na stronie nie jest samym tekstem, a jest urozmaicona rozmaitymi grafikami i animacjami, aby jeszcze bardziej przykuć uwagę do strony.

Dobrym pomysłem w takim przypadku wydaje się dodanie do strony slidera – przewijających się co kilka sekund wybranych grafik. Z pewnością zainteresuje to odwiedzającego, który zapozna się wtedy z wybranymi produktami.

Jeśli oczekujemy interakcji, idealne będzie zastosowanie przycisków „call to action”, które zwracają na siebie uwagę wyróżniającym się kolorem oraz konkretną informacją co się stanie po kliknięciu z pewnością będzie to dobre rozwiązanie, które spowoduje większe powodzenie przycisków, np „Kup teraz” albo „Pobierz”.

Projektując stronę internetową, nie można zapominać że część odwiedzających na pewno będzie chciała bezpośrednio się skontaktować. W takim przypadku warto rozważyć umieszczenie prostego formularzu kontaktowego, pozwalającego na łatwe wysłanie wiadomości do twórców strony.

Zaprojektujmy wspólnie Twoją nową stronę internetową.

Jarosław Apanasewicz

O autorze:
Jarosław Apanasewicz jest założycielem Design Solutions. W ciągu ostatnich 12 lat pomógł tysiącom firm rozwijać się online dzięki tworzeniu ich stron internetowych, czy SEO. Jest ekspertem w budowaniu i zarządzaniu stronami internetowymi na CMS WordPress. Zajmuje się grafiką komputerową, UX/UI oraz SEO. Interesuje się dobrym designem, nowościami w dziedzinie technologii.

 • Stwórzmy wspólnie coś niesamowitego!!

  Design Solutions, ul. gen. Antoniego Madalińskiego 101/16, 50-443 Wrocław, +48 602 174 927, biuro@designsolutions.pl

  • Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.
   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy mogli lepiej się poznać.


   Dołącz CV: