Spis treści:

 1. 1. Popularność
 2. 2. Intuicyjność
 3. 3. Wtyczki
 4. 4. Zarządzanie
 5. 5. Wyjątkowość szablonu
 6. 6. Wiele wtyczek złej jakości
 7. 7. Bezpieczeństwo

Zastanawiasz się nad stworzeniem swojej pierwszej strony internetowej i zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego systemu CMS? Przedstawiamy zalety WordPressa, jednego z najpopularniejszych systemów CMS na świecie.

1. Popularność

Popularność systemu na całym świecie sprawia, że ​​w Internecie jest wiele poradników, które pomogą Ci rozwiązać wiele wyzwań. W Polsce mamy również wielu specjalistów od WordPressa, którzy w razie potrzeby pomogą rozwiązać dany problem lub wykonają prace takie jak: aktualizacja produktów, szablonów, dodawanie nowych zdjęć, tworzenie nowej podstrony itp.

2. Intuicyjność

Zdecydowanie jedną z najważniejszych zalet Wordpesa jest łatwość obsługi i intuicyjność. Ten CMS nie wymaga od użytkownika znajomości HTML i PHP. Panel, który powstał, jest przejrzysty i zrozumiały nawet dla mniej zaawansowanych osób. W prosty sposób będziemy mogli zmieniać wygląd serwisu, dodawać treści czy media. Jesteś początkującym i chcesz nauczyć się obsługi WordPressa? Sprawdź nasz przewodnik!

3. Wtyczki

Tysiące wtyczek, które oferuję w WordPressie ułatwią Ci dodawanie wybranych elementów, które wzbogacą Twoją stronę. Może to być formularz, mapa ze wskazówkami, ale także wtyczki, które pomogą Ci zoptymalizować SEO, wykonać kopię zapasową witryny i nie tylko!

4. Zarządzanie

Zmieniasz grafikę, treść lub dodajesz nowy produkt do istniejącej strony internetowej? Nic trudnego! Panel WordPress został zaprojektowany w taki sposób, że nawet dla początkującego nie stanowi to problemu.

Oprócz zalet, podobnie jak każdy CMS, WordPress ma również wady.

5. Wyjątkowość szablonu

Większość szablonów oferowanych przez system jest bardzo podobna. Użytkownik, który chce, aby jego strona była nietuzinkowa, musi niestety znać HTLM i PHP. Oczywiście możliwe są oryginalne szablony, ale tutaj konieczna jest pomoc specjalistów. Studio Kreacja to agencja marketingowa, która zaprojektuje coś zupełnie odbiegającego od standardów i wyróżni Twoją firmę na tle konkurencji.

6. Wiele wtyczek złej jakości

Tysiące wtyczek to zaleta, ale i wada… Wybór odpowiedniej wtyczki to nie lada wyzwanie dla początkującego. Jak wpływają wtyczki? Zbyt wiele wtyczek może negatywnie wpłynąć na wydajność systemu.

7. Bezpieczeństwo

Z uwagi na to, że jest to najpopularniejszy system CMS, jest również najczęściej atakowanym CMS przez hakerów. Ważną kwestią jest tutaj odpowiednie bezpieczeństwo i tworzenie kopii zapasowych witryny.

WordPress ma zarówno zalety, jak i wady, tak jak każdy inny CMS. Niemniej jednak jest to system, na który warto zwrócić uwagę zwłaszcza w przypadku prostych projektów stron internetowych i blogów.

Jarosław Apanasewicz

O autorze:
Jarosław Apanasewicz jest założycielem Design Solutions. W ciągu ostatnich 12 lat pomógł tysiącom firm rozwijać się online dzięki tworzeniu ich stron internetowych, czy SEO. Jest ekspertem w budowaniu i zarządzaniu stronami internetowymi na CMS WordPress. Zajmuje się grafiką komputerową, UX/UI oraz SEO. Interesuje się dobrym designem, nowościami w dziedzinie technologii.

 • Stwórzmy wspólnie coś niesamowitego!!

  Design Solutions, ul. gen. Antoniego Madalińskiego 101/16, 50-443 Wrocław, +48 602 174 927, biuro@designsolutions.pl

  • Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.
   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy mogli lepiej się poznać.


   Dołącz CV: