Wykorzystanie zdjęć na stronie internetowej jest ważnym elementem projektowania strony. Dobra jakość zdjęć może przyciągnąć uwagę użytkownika i wyróżnić Twoją stronę na tle konkurencji. Jednak nie każde zdjęcie będzie pasować do Twojej strony internetowej, a nieodpowiednie zdjęcie może wręcz zaszkodzić wizerunkowi Twojej firmy.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiednie zdjęcia do Twojej strony internetowej:

Dobierz zdjęcia zgodne z treścią strony internetowej

Zdjęcia powinny być zgodne z treścią strony internetowej. Jeśli Twoja strona internetowa dotyczy sprzedaży produktów, wybierz zdjęcia produktów. Jeśli Twoja strona internetowa dotyczy usług, wybierz zdjęcia, które najlepiej odzwierciedlają te usługi. W ten sposób, użytkownik od razu będzie wiedział, co oferujesz.

Wybierz zdjęcia o dobrej jakości

Wybierz zdjęcia o dobrej jakości, które będą wyraźne i czytelne. Zdjęcia o niskiej jakości lub słabej rozdzielczości mogą wpłynąć negatywnie na wizerunek Twojej firmy i zniechęcić użytkowników do korzystania z Twojej strony internetowej.

Unikaj wykorzystywania zdjęć stockowych

Zdjęcia stockowe mogą wydawać się łatwym rozwiązaniem, ale często są one zbyt ogólne i nie wyróżniają Twojej strony internetowej na tle konkurencji. Zamiast tego, wykorzystaj zdjęcia związane z Twoją firmą, np. zdjęcia pracowników lub zdjęcia Twoich produktów.

Dostosuj zdjęcia do kolorystyki i stylu Twojej strony

Zdjęcia powinny pasować do kolorystyki i stylu Twojej strony internetowej. Wybierz zdjęcia, które są w podobnej kolorystyce do Twojej strony internetowej i które odzwierciedlają jej styl. W ten sposób, strona internetowa będzie spójna i łatwiej zapadnie w pamięć użytkownikom.

Unikaj nadmiernego wykorzystywania zdjęć

Nadmiar zdjęć na stronie internetowej może sprawić, że strona internetowa będzie chaotyczna i trudna do przeglądania. Wybierz tylko kilka zdjęć, które najlepiej odzwierciedlają treść Twojej strony internetowej.

Wykorzystanie zdjęć na stronie internetowej jest ważnym elementem projektowania strony. Wybierz odpowiednie zdjęcia, które pasują do treści, kolorystyki i stylu Twojej strony internetowej. Pamiętaj, że dobrej jakości zdjęcia mogą przyciągnąć uwagę użytkowników i wyróżnić Twoją firmę na tle konkurencji, ale złej jakości lub nieodpowiednie zdjęcia mogą wpłynąć negatywnie na wizerunek Twojej firmy. Dlatego też, warto poświęcić trochę czasu na dobór odpowiednich zdjęć, które najlepiej odzwierciedlają Twoją firmę i będą zachęcać użytkowników do odwiedzenia Twojej strony internetowej.

Nie zapomnij również o odpowiedniej optymalizacji zdjęć. Zdjęcia o dużej rozdzielczości mogą spowolnić ładowanie strony internetowej, co może wpłynąć na jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Przed umieszczeniem zdjęć na stronie internetowej, warto je odpowiednio skompresować i zoptymalizować, aby strona internetowa ładowała się szybko i bezproblemowo.

Dobrze dobrane i odpowiednio zoptymalizowane zdjęcia mogą wpłynąć na pozytywny wizerunek Twojej firmy i przyczynić się do zwiększenia konwersji na Twojej stronie internetowej. Dlatego też, warto poświęcić trochę czasu na dobór i optymalizację zdjęć, aby Twoja strona internetowa była atrakcyjna i efektywna.

Jarosław Apanasewicz

O autorze:
Jarosław Apanasewicz jest założycielem Design Solutions. W ciągu ostatnich 12 lat pomógł tysiącom firm rozwijać się online dzięki tworzeniu ich stron internetowych, czy SEO. Jest ekspertem w budowaniu i zarządzaniu stronami internetowymi na CMS WordPress. Zajmuje się grafiką komputerową, UX/UI oraz SEO. Interesuje się dobrym designem, nowościami w dziedzinie technologii.

 • Stwórzmy wspólnie coś niesamowitego!!

  Design Solutions, ul. gen. Antoniego Madalińskiego 101/16, 50-443 Wrocław, +48 602 174 927, biuro@designsolutions.pl

  • Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.
   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy mogli lepiej się poznać.


   Dołącz CV: