Dobrze zaprojektowana strona internetowa powinna uwzględniać wiele czynników, które wpływają na jej atrakcyjność, użyteczność i skuteczność. Oto najważniejsze elementy dobrze zaprojektowanej strony internetowej:

 1. Koncepcja i cel strony: Przede wszystkim strona musi mieć klarowną koncepcję i jasno określony cel. To pomaga w zachowaniu spójności i skupieniu na przekazaniu właściwej informacji.
 2. Responsywność: Strona powinna być dostosowana do różnych urządzeń, takich jak komputery, tablety i smartfony. Responsywny design zapewnia optymalne doświadczenie użytkownika na każdym ekranie.
 3. Intuicyjna nawigacja: Nawigacja po stronie internetowej powinna być prosta i intuicyjna. Użytkownicy powinni łatwo odnaleźć to, czego szukają, dzięki klarownemu menu i strukturze strony.
 4. Szybkość ładowania: Szybkie ładowanie strony jest kluczowe dla zadowolenia użytkowników. Optymalizacja grafik, kodu i hosting może pomóc w skróceniu czasu ładowania.
 5. Estetyka i design: Estetyka strony internetowej jest ważna. Profesjonalny design, atrakcyjne zdjęcia i spójna kolorystyka przyciągają uwagę i tworzą pozytywne wrażenie.
 6. Clear Call to Action (CTA): Wyraźne wezwania do działania są istotne. CTA informują użytkowników, co mają zrobić na stronie, np. “Kup teraz”, “Skontaktuj się z nami”, “Zapisz się na newsletter”.
 7. Wartościowa treść: Treść strony powinna być interesująca, wartościowa i dostosowana do grupy docelowej. Teksty powinny być czytelne i przystępne.
 8. Bezpieczeństwo: Zabezpieczenie strony przed atakami, takimi jak hakerstwo lub złośliwe oprogramowanie, jest kluczowe dla ochrony zarówno danych użytkowników, jak i reputacji firmy.
 9. Optymalizacja SEO: Strona powinna być zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek internetowych, aby łatwiej było ją znaleźć w wynikach wyszukiwania.
 10. Analiza i monitorowanie: Umieszczenie narzędzi do analizy, takich jak Google Analytics, pomaga w monitorowaniu ruchu na stronie i dowiadywaniu się, co działa dobrze, a co wymaga poprawy.
 11. Dostępność: Strona powinna być dostępna dla wszystkich użytkowników, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. Spełnienie standardów dostępności, takich jak WCAG, jest ważne.
 12. Socjal media: Integracja z platformami społecznościowymi umożliwia łatwe udostępnianie treści i komunikację z użytkownikami na innych platformach.
 13. Zabezpieczenie przed spamem: Ochrona przed spamem w formularzach kontaktowych czy komentarzach jest istotna, aby utrzymać stronę w czystości i zminimalizować niechcianą zawartość.
 14. Testowanie użytkowników: Przeprowadzanie testów użytkowników pomaga zidentyfikować potencjalne problemy i usprawnić doświadczenie użytkownika.
 15. Polityka prywatności i zgodność z regulacjami: Strona powinna mieć odpowiednią politykę prywatności i spełniać obowiązujące regulacje, takie jak RODO.

Dobre zaprojektowanie strony internetowej uwzględnia te wszystkie elementy, aby zapewnić użytkownikom pozytywne doświadczenie i osiągnąć cele biznesowe.

Jarosław Apanasewicz

O autorze:
Jarosław Apanasewicz jest założycielem Design Solutions. W ciągu ostatnich 12 lat pomógł tysiącom firm rozwijać się online dzięki tworzeniu ich stron internetowych, czy SEO. Jest ekspertem w budowaniu i zarządzaniu stronami internetowymi na CMS WordPress. Zajmuje się grafiką komputerową, UX/UI oraz SEO. Interesuje się dobrym designem, nowościami w dziedzinie technologii.

 • Stwórzmy wspólnie coś niesamowitego!!

  Design Solutions, ul. gen. Antoniego Madalińskiego 101/16, 50-443 Wrocław, +48 602 174 927, biuro@designsolutions.pl

  • Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.
   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy mogli lepiej się poznać.


   Dołącz CV: