W każdej branży są inne oczekiwania od stron internetowych. Inaczej będzie wyglądać strona dla firmy budowlanej a inaczej strona internetowa dla restauracji. Każda branża potrzebuje innych rozwiązań i innych funkcjonalności. Mając to na uwadze przygotowaliśmy wpis o tym jaka powinna być prawidłowa strona internetowa dla restauracji Wrocław.

W poniższym wpisie opiszemy jakie elementy powinna zawierać oraz podamy kilka przykładów wzorcowych stron internetowych dla restauracji.

Strona internetowa dla restauracji – wygląd

Jest szereg standardowych elementów, które powinna mieć każda strona. Idąc od góry, w nagłówku strony powinno znaleźć się logo – aby zidentyfikować firmę. W nagłówku powinno tez znaleźć się menu strony. Czasem warto gdzieś na górze strony umieścić dane kontaktowe, aby ułatwić odbiorcy kontakt z nami.

W sekcji poniżej nagłówka warto umieścić duże zdjęcie tzw. hero, lub slider zdjęć. W tej sekcji warto umieścić zmieniające się hasła reklamowe, najważniejsze usługi lub treści przyciągające uwagę. Warto aby zdjęcia były tak dobrane aby klient widząc same zdjęcia podświadomie wiedział już z jaką branżą ma do czynienia.

Poniżej będzie cała treść strony, w której umieścimy takie elementy jak krótki opis działalności, menu, zdjęcia, aktualności itd.

Na samym dole strony w tzw. “stopce” powinny znaleźć się najważniejsze linki, aby nie musieć wracać na górę strony. Warto tam umieścić także dane kontaktowe które będą widoczne na każdej podstronie. W stopce warto umieścić link do polityki prywatności firmy oraz informację o autorze strony.

Wygląd strony powinien być tożsamy z identyfikacją wizualną firmy. Czcionki i kolory powinny być spójne i zgodne z identyfikacją firmy. Warto wiedzieć, w Internecie kupujemy oczami i lubimy ładne “rzeczy” dlatego warto dobrać właściwe zdjęcia i obrazy.

Strona internetowa dla restauracji – funkcjonalności

Standardowo na każdej stronie powinny pojawić się elementy opisane powyżej. Ponadto strona internetowa dla restauracji powinna posiadać zakładkę z kartą menu. Warto umieścić na niej elementy nazwę dań wraz w cenami, składem i zdjęciami. Strona powinna posiadać formularz kontaktowy, który ułatwi kontakt z restauracją (czy umożliwi rezerwację stolika), mapkę z dojazdem aby ułatwić odnalezienie restauracji.

Strona internetowa dla restauracji – wzorcowe przykłady

ZOBACZ STRONĘ:

restauracjagrand.pl

Chcesz stworzyć nową stronę lub odświeżyć istniejącą?

Specjalizujemy się w tworzeniu stron internetowych dla restauracji. Skontaktuj się z nami a przedstawimy Ci właściwe rozwiązania. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu. Możesz też przedzwonić na +48 602 174 927 lub napisać na biuro@designsolutions.pl.

 • Stwórzmy wspólnie coś niesamowitego!!

  Design Solutions, ul. Jesionowa 58/7, 50-504 Wrocław, +48 602 174 927, biuro@designsolutions.pl

 • Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


  Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


  Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.
  Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy mogli lepiej się poznać.


  Dołącz CV: