Czym jest UX i dlaczego ma znaczenie dla Twojej witryny

Spis treści:

 1. Yoast SEO
 2. WooCommerce
 3. Contact Form 7
 4. Elementor
 5. Duplicate Page
 6. Really Simple SSL
 7. Robin image optimizer
 8. WP Fastest Cache
 9. Autoptimize
 10. Leverage Browser Caching
 11. Masz jakieś pytania?

Chcesz poznać 10 najlepszych wtyczek do WordPressa? Cóż, w katalogu WordPress znajduje się ponad 50 000 wtyczek, nie wspominając o tysiącach innych witryn internetowych sprzedających płatne pluginy. Ponieważ WordPress jest kodem typu open source, każdy może stworzyć i sprzedać wtyczkę lub udostępnić ją za darmo. Przy tak wielu opcjach do wyboru wybór wtyczek, które są najlepsze dla Twojej witryny WordPress, może być trudny.

Jako firma zajmująca się projektowaniem stron internetowych z ponad 12-letnim doświadczeniem i głęboką wiedzą na temat tworzenia stron internetowych WordPress sporządziliśmy listę 10 najlepszych wtyczek do WordPressa w 2021 roku:

1. Yoast SEO

Każda witryna WordPress potrzebuje wtyczki SEO, jeśli chce mieć szansę na wyświetlenie swoich stron w rankingach wyszukiwarek. Kiedy pracujesz z samodzielnie hostowaną witryną WordPress, wtyczka Yoast SEO jest jednym z najcenniejszych narzędzi, jakie możesz mieć. Yoast SEO to jedyna wtyczka SEO WordPress stworzona przez światowej sławy ekspertów SEO.

Wtyczka Yoast SEO WordPress pomaga zoptymalizować każdy aspekt witryny pod kątem możliwości wyszukiwania. Yoast SEO słynie z najnowocześniejszych treści i analizy SEO. Zapewnia funkcje, takie jak analiza SEO, analiza czytelności, podgląd Google i wiele innych. Pamiętaj, że chociaż Yoast może udzielić bardzo pomocnych opinii, niekoniecznie musisz brać sobie do serca wszystkie jego rady.

Yoast SEO ma bezpłatną opcję na rozpoczęcie i opcję premium dla tych, którzy chcą dodatkowych funkcji. Darmowa wersja zawiera wszystko, czego potrzebujesz do zarządzania SEO, a wtyczka premium Yoast SEO i jej rozszerzenia odblokowują jeszcze więcej narzędzi i funkcji.

Yoast SEO

2. WooCommerce

WooCommerce to najpopularniejsza wtyczka e-commerce do WordPressa, z której korzysta ponad 5 milionów stron internetowych. W ciągu ostatnich kilku lat WooCommerce ugruntowało swoją pozycję jako najbardziej dominująca wtyczka e-commerce do WordPressa, która obecnie obsługuje ponad 30% sklepów internetowych. Wtyczka WooCommerce umożliwia przekształcenie witryny w sklep internetowy i sprzedaż klientom.

Standardowa, bezpłatna wersja WooCommerce może obliczyć koszty wysyłki i podatki i oferuje możliwość akceptowania głównych kart kredytowych, PayPal, przelewów bankowych i gotówki przy odbiorze. Istnieje również kilka bardzo przydatnych narzędzi do zarządzania. Jednak wersja premium WooCommerce zawiera bardziej zaawansowane narzędzia, takie jak jednostronicowa płatność i dodatek do wiadomości e-mail porzucających koszyk. Istnieją również setki dodatków i motywów, które jeszcze bardziej rozszerzają funkcjonalność WooCommerce.

woocommerce

3. Contact Form 7

Contact Form 7 to prosta i skuteczna wtyczka do tworzenie formularzy kontaktowych.  CF7 może zarządzać wieloma formularzami kontaktowymi, a ponadto możesz elastycznie dostosowywać formularz i zawartość wiadomości za pomocą prostych znaczników. Formularz obsługuje przesyłanie w oparciu o Ajax, CAPTCHA, filtrowanie spamu Akismet i tak dalej.

contact form 7

4. Elementor

Niezależnie od tego, czy jesteś projektantem stron internetowych, który szuka sposobu na osiągnięcie idealnych stron internetowych, marketerem, który chce szybko znaleźć się w Internecie, czy programistą, który chce rozszerzyć swoje możliwości, kreator stron internetowych Elementor ma to, czego potrzebujesz – intuicyjny edytor typu “przeciągnij i upuść” , zaawansowane funkcje projektowe i pełne podejście do oprogramowania typu open source.

Elementor to błyskawiczne narzędzie do tworzenia witryn metodą „przeciągnij i upuść”, natychmiastowa edycja na żywo, natychmiastowe ładowanie strony, dzięki temu interfejs jest przyjemny i łatwy w obsłudze, a także skraca czas projektowania oraz edycji strony. W Elementorze edytujesz witrynę na żywo i jednocześnie dokładnie widzisz, jak ona wygląda. Elementor oferuje projektowanie na żywo i edycję bezpośrednią, więc cały proces pisania i projektowania odbywa się bezpośrednio na stronie, bez konieczności naciskania aktualizacji lub przechodzenia do trybu podglądu. Działa również doskonale z Gutenbergiem lub bez niego.

Elementor

5. Duplicate Page

Jedną z dostępnych opcji dla strony WordPress i klonowania postów jest Duplikat strony. Ta wtyczka umożliwia kopiowanie stron, postów i niestandardowych postów za pomocą jednego kliknięcia i zostanie zapisana jako wersja robocza.

Kiedy prowadzisz bloga przez jakiś czas, czasami może być konieczne skopiowanie posta lub strony. Duplikowanie strony lub posta w WordPress może oznaczać więcej niż zwykłe kopiowanie i wklejanie treści. Dzięki tej wtyczce możesz również zachować szablon strony, dane SEO i obrazy, aby zaoszczędzić czas podczas przeprojektowywania witryny lub aktualizowania treści.

Duplicate Page

6. Really Simple SSL

Really Simple SSL to wysokiej jakości wtyczka WordPress SSL, która oferuje płatną usługę łatwego przenoszenia witryny WordPress na SSL. Korzystając z naprawdę prostej wtyczki SSL, możesz poradzić sobie z większością problemów, które WordPress ma z SSL. Ta wtyczka może zrobić o wiele więcej, niż można by się spodziewać. Na przykład, gdy znajdujesz się za modułem równoważenia obciążenia, odwrotnym serwerem proxy, nagłówki używane we wtyczce mogą wykryć problemy z SSL.

Mają również dostępną bezpłatną wersję wtyczki, która może być używana jako podstawa, a ich wersja pro działa jako dodatek do dodawania funkcji, takich jak stosowanie SSL na całej stronie internetowej, pojedynczej stronie, widżetach mediów społecznościowych, wielu witrynach i nie tylko.

Jednym z interesujących faktów jest to, że wszystkie przychodzące żądania są kierowane do https, ponieważ jest to domyślne przekierowanie WordPress. Możesz także włączyć przekierowanie .htaccess. Zaraz po rozpoczęciu korzystania z tej wtyczki strona główna i adres URL witryny można zmienić na https.

Really Simple SSL

7. Robin Image Optimizer

Przyspiesz swoją witrynę, zmniejszając wagę obrazów. Robin image Optimizer to wtyczka do optymalizacji obrazów WordPress, która potrafi zmniejszyć wagę  obrazów nawet o 80% bez utraty jakości.

Robin Image Optimizer to inteligentny i zaawansowany optymalizator obrazu, który naprawdę wyróżnia się spośród innych wtyczek WordPress. Robin Image Optimizer to bezpłatna wtyczka do optymalizacji obrazu WordPress z zerowymi ograniczeniami pod względem liczby obrazów i jakości optymalizacji. Jedyne, na co możesz się natknąć, to waga obrazu, która nie powinna przekraczać 5 MB.

Im mniejsza waga obrazu, tym szybciej ładuje się Twoja strona. Wraz ze stałym wzrostem liczby użytkowników mobilnych zwiększa się konieczność optymalizacji serwisów mobilnych. Jeśli nie chcesz otrzymywać wielu odrzuceń i tracić pieniędzy z powodu słabej skuteczności reklam, zalecamy rozpoczęcie od optymalizacji obrazu.

Robin image optimizer

8. WP Fastest Cache

Kiedy strona jest renderowana, używane są php i mysql. Dlatego system potrzebuje pamięci RAM i procesora. Jeśli witrynę odwiedza wielu odwiedzających, system zużywa dużo pamięci RAM i procesora, więc strona jest renderowana wolno. W takim przypadku potrzebujesz systemu pamięci podręcznej, aby nie renderować strony wielokrotnie. System pamięci podręcznej generuje statyczny plik html i zapisuje. Inni użytkownicy przechodzą do statycznej strony html.

Ponadto prędkość witryny jest wykorzystywana w algorytmie rankingu wyszukiwania Google, więc wtyczki pamięci podręcznej, które mogą poprawić czas ładowania strony, poprawią również ranking SEO.

Konfiguracja tej wtyczki jest bardzo łatwa. Nie musisz modyfikować pliku .htacces. Zostanie zmodyfikowany automatycznie.

WP Fastest Cache

9. Autoptimize

Autoptimize sprawia, że optymalizacja witryny jest naprawdę łatwa. Może agregować, minimalizować i buforować skrypty i style, domyślnie wstawia CSS w nagłówku strony, ale może również wbudowywać krytyczne CSS i odroczyć zagregowany pełny CSS, przenosi i odkłada skrypty do stopki i minimalizuje HTML. Możesz optymalizować i leniwie ładować (Lazy Load) obrazy (ze wsparciem dla formatów WebP i AVIF), optymalizować czcionki Google, asynchronizować niezagregowany JavaScript, usuwać rdzeń emoji WordPress i wiele więcej. W związku z tym może poprawić wydajność Twojej witryny, nawet jeśli jest już na HTTP / 2! Dostępny jest obszerny interfejs API, który umożliwia dostosowanie funkcji Autoptimize do specyficznych potrzeb każdej witryny.

Autoptimize

10. Leverage Browser Caching

Wykorzystanie pamięci podręcznej przeglądarki oznacza przechowywanie statycznych plików strony internetowej w przeglądarce użytkownika. A następnie szybko pobieram je z przeglądarki, zamiast tego ponownie z serwera. Właściwie używa do przyspieszenia każdej strony witryny.

Podczas odwiedzania strony internetowej przeglądarka pobiera całą zawartość tej strony, a także typowe pliki statyczne, takie jak pliki css i js. Gdy odwiedzasz inną stronę w tej samej witrynie, przeglądarka pobiera je ponownie. Ale jeśli włączyłeś korzystanie z pamięci podręcznej przeglądarki, wszystkie pliki statystyczne będą wyświetlane z Twojej przeglądarki zamiast serwera. Teraz, gdy odwiedzasz dowolną stronę danej witryny, pobierze ona tylko unikalne zawartości strony, a pliki statyczne będą wyświetlane z Twojej przeglądarki. w ten sposób przyspiesza każdą stronę serwisu.

Leverage Browser Caching

Masz jakieś pytania?

Na WordPressie “zjedliśmy zęby” i znamy go od podszewki.  Dzielimy się z Wami listą wtyczek, które najczęściej używamy podczas budowy stron i sklepów. Jak widzisz, większość z nich to wtyczki do optymalizacji prędkości strony. To jeden z najważaniejszych czynników w pozycjonowaniu w kolejnych miesiącach. A czy Twoja strona jest właściwie zoptymalizowana i jej prędkość jest odpowiednia? Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 602174927 lub skorzystania z formularza kontaktowego w zakładce KONTAKT a z przyjemnością przeprowadzimy Cię przez cały proces. Zobacz w czym także możemy Ci pomóc:

Stwórzmy wspólnie coś wspaniałego!

FAQ’s

WordPress jest najpopularniejszą platformą do zarządzania treścią. Kiedyś wybierany najczęściej przez osoby prowadzące blogi, stał się platformą dominującą na rynku do prowadzenia strony firmowej lub sklepu internetowego. WordPress daje ogromne możliwości dzięki bardzo dużej liczbie wtyczek i motywów, dzięki którym zmienisz wygląd i funkcjonalność strony internetowej.

Wtyczka to oprogramowanie, które rozszerza funkcjonalność motywu WordPress. Pozwala to na dodanie wielu funkcji do witryny bez programowania. Wtyczki mogą być tłumaczone na język polski również jako moduły. W niektórych programach mogą być również określane jako addon, plugin, dodatek, rozszerzenie.

Cena budowy strony na WordPress jest ustalana indywidualnie.

Jarosław Apanasewicz

O autorze:
Jarosław Apanasewicz jest założycielem Design Solutions. W ciągu ostatnich 12 lat pomógł tysiącom firm rozwijać się online dzięki tworzeniu ich stron internetowych, czy SEO. Jest ekspertem w budowaniu i zarządzaniu stronami internetowymi na CMS WordPress. Zajmuje się grafiką komputerową, UX/UI oraz SEO. Interesuje się dobrym designem, nowościami w dziedzinie technologii.

 • Stwórzmy wspólnie coś niesamowitego!!

  Design Solutions, ul. gen. Antoniego Madalińskiego 101/16, 50-443 Wrocław, +48 602 174 927, biuro@designsolutions.pl

  • Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.
   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy mogli lepiej się poznać.


   Dołącz CV: