Spis treści:

 1. Co to jest optymalizacja strony internetowej?
 2. Dlaczego powinieneś zoptymalizować swoją stronę internetową?
 3. Optymalizacja strony – szybkość ładowania
 4. Optymalizacja serwisu – mobilna wersja serwisu
 5. Optymalizacja serwisu – podsumowanie

Optymalizacja serwisu, poza działaniami poza serwisem, to duża część pozycjonowania. Bardzo często nie wiemy dokładnie, z czego się składa i co tak naprawdę oznacza. Wynika to głównie ze złożoności procesu i wielu elementów składających się na optymalizację. W tym tekście odpowiadamy zatem na pytanie – czym jest optymalizacja strony internetowej, czyli działanie on-site, dlaczego strona powinna być zoptymalizowana i jakie są najważniejsze działania optymalizacyjne na stronie.

Co to jest optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja strony to konfiguracja i dopasowanie samej strony do wyszukiwarki Google. Są to działania on-site, czyli działania na samej stronie, które są wykonywane wyłącznie w obrębie naszego serwisu. Generalnie istnieje nawet kilkaset parametrów, które możemy dostosować i zoptymalizować pod kątem wyszukiwarki Google. Możemy wyróżnić kilka najważniejszych – kilkanaście. To one mają największy wpływ na pozycję strony w wyszukiwarce Google. Optymalizacja strony internetowej to podstawa i punkt wyjścia do wszystkich innych działań, które będziemy wykonywać w przyszłości oraz pozycjonowania naszej strony internetowej. Optymalizacja strony to zatem dostosowanie strony zgodnie z zasadami SEO do wyszukiwarki Google i stworzenie z niej prawidłowo działającej platformy do dalszych działań pozycjonujących, takich jak dodawanie treści lub inne działania pozycjonujące poza stroną, wykonywane poza stroną internetową.

Dlaczego powinieneś zoptymalizować swoją stronę internetową?

Optymalizacja serwisu powinna być wykonywana w pierwszej kolejności, jeśli chcemy pozycjonować naszą stronę internetową. Jest to kluczowy element, od którego będzie zależeć od tego, jak skutecznie i sprawnie cała strona internetowa zostanie wypozycjonowana w Internecie. Poprawnie zoptymalizowana strona internetowa daje więc większą wydajność i skuteczność naszych działań, pozwala zaoszczędzić środki na efektywne pozycjonowanie, a także ułatwia to zadanie i daje większe możliwości pozycjonowania strony. Sama optymalizacja strony jest stosunkowo prosta, a jeśli sami tego nie znamy, to bez problemu możemy zlecić taką usługę agencji SEO. Nasza strona internetowa powinna być również zoptymalizowana, abyś nie musiał wracać do tej czynności w późniejszym czasie i tracić czasu na ulepszanie niektórych elementów.

Optymalizacja strony – szybkość ładowania

Pierwszym elementem optymalizacji, który jest wykonywany na stronie internetowej, jest szybkość ładowania strony. Ten czynnik jest bardzo ważny i decyduje o tym, jak szybko Twoja witryna załaduje się w całości, kiedy pojawią się na niej pierwsze elementy lub kiedy użytkownik będzie mógł rozpocząć korzystanie z witryny. Ten element jest bardzo ważny, ponieważ wpływa na ocenę strony w indeksie Google oraz decyzję o opuszczeniu strony przez użytkowników. Istnieje kilka działań, które mogą przyspieszyć działanie witryny. To wykorzystanie odpowiednio skompresowanych zdjęć i multimediów, nie przeładowywanie strony skryptami i rozszerzeniami, konfiguracja hostingu czy wybieranie prostych szablonów i wyświetlanie multimediów z zewnętrznego hostingu, takiego jak YT. Sprawdź szybkość ładowania strony.

Optymalizacja serwisu – mobilna wersja serwisu

Kolejnym krokiem optymalizacyjnym jest stworzenie responsywnej wersji serwisu. To bardzo ważny ruch ze względu na stale rosnący rynek wyszukiwań z urządzeń mobilnych. Nasza strona dostosowana do urządzeń z małym ekranem będzie lepiej pozycjonowana i ogólnie oceniana przez Google.

Optymalizacja serwisu – podsumowanie

Podsumowując, faktem jest, że optymalizacja strony internetowej jest częścią Twoich działań SEO. Odpowiednio zoptymalizowana strona internetowa znacznie łatwiej się wypozycjonuje. Struktura strony, nawigacja, mapa witryny XML i czas ładowania strony – wszystko to pośrednio na pozycję strony w Google.

Wybierając naszą ofertę pozycjonowania stron internetowych, możesz liczyć na bezpłatny audyt i optymalizację strony. Optymalizacja stron internetowych to jedno z podstawowych działań w zakresie pozycjonowania stron internetowych. Samo ustawienie słów kluczowych i uzyskanie linków nie wystarczy, jeśli strona nie jest odpowiednio zoptymalizowana. Każdy może spróbować samodzielnie wprowadzić powyższe rekomendacje, jednak warto pamiętać, że specjaliści SEO mają wieloletnie doświadczenie w pozycjonowaniu stron internetowych. Jeśli wybrałeś strony WordPress lub sklepy internetowe tworzone przez naszą Agencję, możesz mieć pewność, że serwis będzie spełniał wszystkie powyższe standardy.

Jarosław Apanasewicz

O autorze:
Jarosław Apanasewicz jest założycielem Design Solutions. W ciągu ostatnich 12 lat pomógł tysiącom firm rozwijać się online dzięki tworzeniu ich stron internetowych, czy SEO. Jest ekspertem w budowaniu i zarządzaniu stronami internetowymi na CMS WordPress. Zajmuje się grafiką komputerową, UX/UI oraz SEO. Interesuje się dobrym designem, nowościami w dziedzinie technologii.

 • Stwórzmy wspólnie coś niesamowitego!!

  Design Solutions, ul. gen. Antoniego Madalińskiego 101/16, 50-443 Wrocław, +48 602 174 927, biuro@designsolutions.pl

  • Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.
   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy mogli lepiej się poznać.


   Dołącz CV: