Kiedy SEO naprawdę działa

Są dwie rzeczy, których jestem świadkiem robienia amatorskich SEO, często z bardzo słabymi wynikami. Pierwsza to metoda „wypróbuj wszystko”. Jest to podejście, w którym po przeczytaniu całej masy artykułów na temat SEO spróbują umieścić wiele słów kluczowych w swoich metatagach. Będą również umieszczać te terminy w treści tak często, jak to możliwe, i tak dalej. Wyniki często są słabe. Drugą rzeczą jest ich brak konsekwencji. Nie ma ogólnego planu realizacji SEO, co często daje słabe wyniki przy ostatecznym wycofaniu się z kampanii SEO. Brzmi znajomo? Pozwól mi wyjaśnić, dlaczego to nigdy nie działa.

Trener SEO i metafora siłowni

Pomyśl o SEO (optymalizacji pod kątem wyszukiwarek) jak o chodzeniu na siłownię. Ile razy zauważyłeś pozytywny wzrost po tygodniu ćwiczeń? Tak myślałem… Chociaż nie jestem trenerem ćwiczeń, obstawiam, że najlepsze wyniki osiąga się, gdy stosujesz plan ćwiczeń, który został opracowany przez trenera ćwiczeń, który poświęcił czas na ocenę Twojej aktualnej kondycji, a następnie opracował plan ćwiczeń. solidny plan. Ten plan ćwiczeń zajmie miesiące rutynowego opracowywania, ale jeśli będziesz się go trzymać, możesz uzyskać fantastyczne wyniki!

Taki model treningu to również podejście, które najlepiej sprawdza się w SEO. Nie możesz po prostu zrobić całej masy poprawek naraz i uznać to za zrobione. Musisz mieć dobrze opracowany plan, a następnie regularnie poświęcać na to trochę czasu, aby zwiększyć ruch w swoich witrynach!

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, jeśli poważnie myślisz o poprawie swojej organicznej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

 • Jeśli po prostu nie wiesz zbyt wiele o SEO (lub wiesz o tym, ale jesteś bardzo zajęty i potrzebujesz pomocy), możesz zatrudnić kogoś takiego jak ja, aby wykonał tę pracę za Ciebie. Twój konsultant SEO omówi to, co jest zaangażowane, pokaże Ci plan działania, a następnie zajmie się tym za Ciebie co miesiąc. Będziesz mógł śledzić wyniki i otrzymywać informacje zwrotne w miarę rozwoju planu.
 • Jeśli jesteś doświadczonym technikiem i wiesz, jak przeprowadzić konfigurację, zatrudnij konsultanta SEO, aby ocenili Twój obecny plan, zasugeruj go, a potem zajmij się resztą! Jeśli nie masz planu, niech wymyślą go dla Ciebie. Pamiętaj, że najlepsi sportowcy na świecie polegają na dietetykach, trenerach wydajności i tak dalej. Jeśli robiłeś rzeczy bez poprawy, poproś kogoś o pomoc.

Pamiętaj, że tak jak na siłowni, spodziewaj się po około trzech miesiącach, aby zacząć zauważać wyniki, a zobaczysz je. Najważniejsze jest to, że musisz mieć dobry plan i musisz się go trzymać!

Zajmuję się optymalizacją wyszukiwarek od ponad 12 lat i chętnie pomogę Ci z jednym z tych podejść. Możesz dowiedzieć się więcej o moich usługach SEO, klikając tutaj. Chociaż mieszkam we Wrocławiu, mam klientów z całej Polski i z chęcią wysłucham, co porabiasz i jak ci idzie!

Jarosław Apanasewicz

O autorze:
Jarosław Apanasewicz jest założycielem Design Solutions. W ciągu ostatnich 12 lat pomógł tysiącom firm rozwijać się online dzięki tworzeniu ich stron internetowych, czy SEO. Jest ekspertem w budowaniu i zarządzaniu stronami internetowymi na CMS WordPress. Zajmuje się grafiką komputerową, UX/UI oraz SEO. Interesuje się dobrym designem, nowościami w dziedzinie technologii.

 • Stwórzmy wspólnie coś niesamowitego!!

  Design Solutions, ul. gen. Antoniego Madalińskiego 101/16, 50-443 Wrocław, +48 602 174 927, biuro@designsolutions.pl

  • Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.
   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy mogli lepiej się poznać.


   Dołącz CV: