Szukając firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych warto wiedzieć o paru aspektach. Przygotowaliśmy mały poradnik na co zwrócić uwagę podczas budowy strony www – 7 cech profesjonalnej strony internetowej. 

Wiemy, że każda branża jest inna i dlatego każda strona powinna zawierać właściwe dla niej elementy. Inaczej będzie wyglądać strona firmy produkcyjnej a inaczej kancelarii adwokackiej. W poniższym artykule postaramy się przedstawić ogólne elementy składowe strony www wpływające na jej profesjonalizm.

1. Spójność z identyfikacją wizualną firmy

Bardzo często bazą do tworzenie strony internetowej firmy jest jej logo. To z niego wynika kolorystyka strony oraz dobór czcionek na nowej stronie www. Jeśli firma posiada jakieś elementy graficzne wyróżniające ją, watro użyć ich na stronie.

Spójność strony internetowej z całą identyfikacją firmy (ulotki, wizytówki, banery, itp.) jest bardzo istotna w kreowaniu wizerunku firmy. Czasami wystarczy mały element graficzny odróżniający firmę od innych.

2. Responsywność strony internetowej

responsywna strona internetowa

To już standard, ale należy o tym wspomnieć. Każda ze stron internetowych wykonywana w tych czasach powinna być resposywna. To znaczy, że strony są dostosowane do urządzeń mobilnych typu smartphon / tablet. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania strony automatycznie skalują się do rozmiaru wyświetlacza na którym są przeglądane a wszystkie treści „składają” się tak aby oglądanie strony było przyjemnością.

Nasze strony pomagają dotrzeć do klientów używających urządzeń mobilnych do przeglądania Internetu.

POTRZEBUJESZ STRONĘ INTERNETOWĄ?

TRAFIŁEŚ IDEALNIE!

Design Solutions Jarosław Apanasewicz, ul. Jesionowa 58/7, 50-504 Wrocław
Telefon: (+48) 602 174 927, mail: biuro@designsolutions.pl

3. Bezpieczeństwo

Profesjonalna strona internetowa to bezpieczna strona. Nie tylko dla właściciela ale także dla odwiedzających. Warto zadbać o to aby nasz strona posiadała wymagane zabezpieczenia. Certyfikat SSL powinien być tutaj standardem.

Certyfikat SSL jest narzędziem zapewniającym ochronę witryn internetowych, a także gwarantem zachowania poufności danych przesyłanych drogą elektroniczną. Bezpieczeństwo jest skutkiem zastosowania szyfrowania komunikacji pomiędzy komputerami. Certyfikaty SSL rejestrowane są na określoną nazwę domeny, zawierają informacje o właścicielu domeny, jego adresie itp. Dane te są zabezpieczone kryptograficznie i nie można ich samodzielnie zmienić.

Niedawno wyszła nowa wersja przeglądarki internetowej Google Chrome 68, która będzie oznaczała strony bez Certyfikatu SSL jako NIEBEZPIECZNE. Certyfikat SSL ma na celu szyfrowanie połączenia ze stroną przez co podnosi bezpieczeństwo użytkownika.

Przeczytaj o tym jak wdrożyć certyfikat SSL.

4. Panel zarządzania treścią CMS

Stosowany przez nas system zarządzania treścią CMS WodPress jest wiodącym i funkcjonalnym narzędziem służącym do administrowania witrynami internetowymi. W intuicyjny sposób pozwala na edycję treści, zdjęć, produktów oraz multimediów. Daje możliwość dodawania i usuwania zakładek, zarządzania sliderem, newsletterem, działem aktualności, blogiem oraz wersjami językowymi, a w przypadku sklepów internetowych również obsługą asortymentu, zamówień i wysyłek. Zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa oraz zgodność z zasadami RODO.

Pośród wielu zalet CMS WordPress należy wyróżnić intuicyjność oraz prostotę obsługi a także szerokie możliwości przyszłej rozbudowy. Dzięki temu nasze strony internetowe mają możliwość integracji z mediami społecznościowymi czy zewnętrznymi systemami typu chat, płatności online, firma kurierska czy narzędziami marketingowymi i analitycznymi.

Jesteśmy specjalistami od WordPressa, rozumiemy i działamy jak on. Z nami możesz być spokojny o realizację projektu oraz o jej późniejsze funkcjonowanie

POTRZEBUJESZ STRONĘ INTERNETOWĄ?

TRAFIŁEŚ IDEALNIE!

Design Solutions Jarosław Apanasewicz, ul. Jesionowa 58/7, 50-504 Wrocław
Telefon: (+48) 602 174 927, mail: biuro@designsolutions.pl

5. Prędkość ładowania strony

Google Insights

Profesjonalna strona internetowa to taka, która szybko się wczytuje. Do sprawdzenia szybkości strony można użyć narzędzia Google Insights. Analiza szybkości strony internetowej wskaże co należy poprawić na stronie aby szybciej wczytywała się na desktopie czy urządzeniach mobilnych.

Na prędkość strony mają wpływ np.:

 • rozmiar zdjęć
 • wielkość i osadzenie dodatkowych skryptów
 • wyeliminowanie zasobów blokujących renderowanie
 • minifikowanie CSS
 • minifikowanie JavaScript
 • czasy odpowiedzi serwera
 • unikanie wielokrotnych przekierowań
 • i wiele innych

6. Intuicyjność

Projektując stronę internetową należy kierować się Usability i User Experience. Warto pamiętać o tym, że internauci posiadają schematy swoich zachowań, według których poruszają się po serwisach internetowych. Wynikają one z przyzwyczajeń.

Przyzwyczajenia te można porównać do tego, że w polskich domach kosza na śmieci szuka się w kuchni pod zlewem, gdzie najczęściej się znajduje. Gdy kosza tam nie ma, często czujemy niepokój i dezorientację.

Jeżeli ktoś na stronie internetowej, w momencie samego wejścia na nią, poczuje się podświadomie nieswojo, poczuje się zagubiony – jest duże prawdopodobieństwo że to uczucie zdominuje przeglądanie serwisu i w efekcie spowoduje wyjście ze strony – mimo, że informacje na niej zawarte były jak najbardziej konkretne.

Do standardowych elementów ergonomicznego projektu strony należą:

 • 1. Logo strony internetowej
 • 2. Linki w menu logicznie pogrupowane według ich roli
 • 3. Układ menu
 • 4. Wielkość czcionek wygodna do czytania
 • 5. Krój czcionek
 • 6. Logiczny podział w treści – nagłówki, akapity
 • 7. Długość strony
 • 8. Należy zachować jednakową konwencję linków w całym serwisie.
 • 9. Breadcumbs (”Okruchy chleba”)
 • 11. Rozmiar (szerokość strony)
 • 12. Grafika na stronie www
 • 13. Tytuł strony (tekst w górnym pasku przeglądarki)
 • 14. Wyszukiwarka
 • 15. Mapa strony

7. Stosowanie wyjątkowych rozwiązań

Niektóre strony posiadają tak zwany efekt WOW! Po wejściu na taką stronę oprócz tego że jest dobrze zaprojektowana dostrzegamy drobne detale świetnie przemyślanie, fajnie animowane, lub jakieś rozwiązania dzięki którym zapamiętamy tą stronę na długo.

POTRZEBUJESZ STRONĘ INTERNETOWĄ?

TRAFIŁEŚ IDEALNIE!

Design Solutions Jarosław Apanasewicz, ul. Jesionowa 58/7, 50-504 Wrocław
Telefon: (+48) 602 174 927, mail: biuro@designsolutions.pl

Jarosław Apanasewicz

O autorze:
Jarosław Apanasewicz jest założycielem Design Solutions. W ciągu ostatnich 12 lat pomógł tysiącom firm rozwijać się online dzięki tworzeniu ich stron internetowych, czy SEO. Jest ekspertem w budowaniu i zarządzaniu stronami internetowymi na CMS WordPress. Zajmuje się grafiką komputerową, UX/UI oraz SEO. Interesuje się dobrym designem, nowościami w dziedzinie technologii.

 • Stwórzmy wspólnie coś niesamowitego!!

  Design Solutions, ul. Jesionowa 58/7, 50-504 Wrocław, +48 602 174 927, biuro@designsolutions.pl

  • Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.
   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy mogli lepiej się poznać.


   Dołącz CV: