Zastanawiasz się czy potrzebujesz stronę internetową? Jesteś freelancerem, osobą publiczną, artystą czy może kimś kto robi po prostu coś fantastycznego? W takim razie pierwsze kroki do własnego biznesu już za Tobą, kolejnym krokiem jest założenie własnej strony internetowej dzięki której świat dowie się o Tobie, Twoich umiejętnościach, zainteresowaniach i wszystkim tym czym chcesz się podzielić z innymi. Twoi obecni lub potencjalni klienci potrzebują w łatwy sposób znaleźć Cię w internecie. Strona internetowa pomoże Ci w zbudowaniu rozpoznawalność Twojej marki. Natomiast jeśli prowadzisz już biznes i nie masz swojej strony www ograniczasz swój zasięg do małej liczby odbiorców.

Korzyści z posiadania strony internetowej

Strona internetowa ma duże znaczenie dla wizerunku firmy. Najważniejszym aspektem jest ułatwienie kontaktu z potencjalnym klientem/odbiorcą, który w prosty sposób będzie mógł zapoznać się z Twoja ofertą. Po wpisaniu fraz związanych z posiadaną działalnością z łatwością zostanie ona odnaleziona w wyszukiwarce Google.  Wzmocni rozpoznawalność Twojej marki w internecie i co najważniejsze, zapewni Ci nowych klientów.

Nie masz co umieścić na stronie?

Zastanawiasz się co na Twojej stronie powinno się znajdować i czy nie będzie to zbyt mało treści? Każda branża jest inna dlatego na każdej będa znajdowały się inne elementy, inne treści. Zobacz jak powinna wyglądać np: strona dla firmy budowlanej, strona dla kancelarii prawnej, strona dla spółki z o.o., strona dla firmy z branży energii odnawialnej ). Pamiętaj, strona internetowa nie musi od razu posiadać 10 podstron. Twoja oferta jest ograniczona? Zawsze możesz zrobić stronę typu one-page, jest to strona  przewijana jedynie w dół i nie posiada podstron. Chciałbyś, żeby Twoja strona była jednak rozbudowana i jeszcze bardziej pokazywała pozycje Twojej marki? Nie ma problemu, przygotowanie treści zawsze można zlecić Copywriterowi który w doskonały sposób przygotuje teksty na Twoja stronę internetową, właśnie takie jak zawsze imponowały Ci na stronach konkurencji.

Skuteczna strona internetowa to taka którą stale rozwijamy

“Zbudowaliśmy stronę internetową, mamy w niej informacje o nas, naszej ofercie, galerie zdjęć i dane kontaktowe. Mimo tego klienci nie trafiają do nas, nie mamy telefonów, zapytań od nowych klientów.” – często słyszymy takie opinie właścicieli stron.

Samo zbudowanie strony to tak naprawdę początek drogi. Strona jest integralna częścią naszej firmy i musimy mieć świadomość że musimy ją stale zmieniać i aktualizować tak jak dbamy o naszą firmę. Na naszej stronie powinny cyklicznie pojawiać się nowe treści, nowe podstrony, aktualności i inne treści.

Poprzez publikację nowych treści niejako zapraszamy Google do ponownego zaindeksowania naszej strony. Dzięki temu pozycje w Google mogą się zmienić. Jeśli strona pojawi się na początku wyników wyszukiwania w Gogle, mamy szansę na pozyskanie nowych klientów.

Jasne, jasne ale przecież jest Facebook i Instagram.

Facebook i Instagram  to świetne narzędzia dla biznesu. Jeśli jeszcze nie masz tam konta, zachęcamy do założenia. Jednak strona internetowa to dopełnienie (a może to social media są dopełnieniem) Twojej rozpoznawalności w internecie. Strona internetowa korzystnie wpływa na odbiór Twojej firmy/osoby dla potencjalnego klienta, w końcu nie każdy korzysta z mediów społecznościowych aby znaleźć Cię na Facebooku lub Instagramie. Odpowiednio zrealizowana strona internetowa pozwoli Ci wzmocnić Twoją pozycję w wyszukiwarce Google.

Nie ma Cię w internecie? Nie istniejesz

To mocne i irytujące słowa, jednak mają w sobie dużo racji. Czasy jakie mamy obecnie jednym się podobają drugim nie, jednak moc internetu jest niepodważalna. Nowoczesna strona na pewno szybko przyciągnie wzrok użytkownika i pozwoli jeszcze bardziej zainteresować się Twoją ofertą skierowaną właśnie idealnie dla odwiedzającego. Przewagą strony internetowej nad mediami społecznościowymi jest ponadczasowość, z kolei w przypadku braku czasu na Twoje działanie w internecie nie da po sobie poznać braku zaangażowania. Nowoczesny wygląd, dobre treści, aktualna oferta, łatwy kontakt oraz określenie Twojej lokalizacji, umożliwi szybki kontakt osoby zainteresowanej tym czym aktualnie się zajmujesz.

Jarosław Apanasewicz

O autorze:
Jarosław Apanasewicz jest założycielem Design Solutions. W ciągu ostatnich 12 lat pomógł tysiącom firm rozwijać się online dzięki tworzeniu ich stron internetowych, czy SEO. Jest ekspertem w budowaniu i zarządzaniu stronami internetowymi na CMS WordPress. Zajmuje się grafiką komputerową, UX/UI oraz SEO. Interesuje się dobrym designem, nowościami w dziedzinie technologii.

 • Stwórzmy wspólnie coś niesamowitego!!

  Design Solutions, ul. gen. Antoniego Madalińskiego 101/16, 50-443 Wrocław, +48 602 174 927, biuro@designsolutions.pl

  • Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.
   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy w stanie szybciej i trafniej przygotować ofertę.


   Poniższe pola nie są obowiązkowe, jednak na ich podstawie będziemy mogli lepiej się poznać.


   Dołącz CV: